Ile czasu należy bezwzględnie leżeć płasko po punkcji lędźwiowej?

Witam,proszę o odpowiedź na pytanie ile czasu należy bezwzględnie leżeć płasko po punkcji lędźwiowej,dziś miał ja robioną mój mąz i powiedziano mu,że wystarczy by poleżał 2 godziny.Jestem pielęgniarka anestezjologiczną i wiem jakie mogą być skutki uboczne nie przestrzegania leżenia,czy ten czas 2 godzi to aby nie za mało ?

Milena Lubowicz

Zalecałabym jednak czas dłuższy, 8-12h.
Pozdrawiam