Ile czasu odbudowuje się girlanda dziąsłowa po wykonaniu koron porcelanowych?

Witam, Chciałabym się dowiedzieć ile czasu odbudowuje się girlanda dziąsłowa po wykonaniu koron porcelanowych. Co można zrobić aby przyspieszyć ten proces. Pozdrawiam

Witam!
W medycynie pewnych rzeczy nie da się przyspieszyć... Gojenie bądź odbudowa tkanek to sprawa indywidualna każdego człowieka.W Pani przypadku proces odbudowy może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy...W tym czasie proszę bezwzględnie dbać o higienę jamy ustnej,delikatnie oczyszczać okolicę koron miękką szczoteczką z użyciem pasty na stany zapalne dziąseł i używać płukanek,które dodatkowo przyczynią się do lepszej higienizacji jamy ustnej.Natura na pewno sobie poradzi! Pozdrawiam.

Trudno ocenić nie widząc jak bardzo cofnięta jest brodawka. Jeżeli jest to tylko mały "czarny trójkąt" odnowa powinna nastąpić po około 4-6 miesiącach. Przy większych zanikach może być potrzebne ostrzykiwanie np. kwasem hialuronowym.Pozdrawiam

Jeżeli korony są wykonane prawidłowo, dziąsło bardzo szybko odzyskuje swój pierwotny kształt. Najważniejsze jest płynne przejście korony porcelanowej w tkanki zęba. W przypadku jakichkolwiek stopni lub niedopasowania korony na pewno będzie problem z gojeniem dziąsła.