Ile czasu po porodzie nie powinno się współżyć?

ile po porodzie nie wolno się kochać? i czy w czasie ciąży można uprawiać seks analny?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po porodzie warto odczekać przynajmniej 3 pełne cykle. Nie jest to jednak reguła gdyż silnie uzależnione jest to od komfortu kobiety. Seks analny nie jest przeciwwskazany. Warto jednak wspomnieć iż podczas ciąży bardzo ważna jest odpowiednia pozycja pozwalająca na brak ucisku brzucha.