Ile czasu po zabiegu resekcji można czekać, żeby ponownie poddać ząb leczeniu kanałowemu?

Witam! mam martwą jedynkę z powodu wcześniejszego urazu, teraz wytworzył się rozległy stan ropny i wyszła przetoka. Ząb został otwarty leczony kanałowo, lekarz stwierdził że jest tobriel i konieczny będzie zabiek resekcji wierzchołka bo pomimo leczenia kanałowego z zęba się sączy i nie jest możliwe załorzenie wypełnienia dodam że ząb ma być uratowany i stąd moje pytanie ile czasu po zabiegu resekcji można czekać żeby ponownie poddać ząb leczeniu kanałowemu wyczyścić itp. i założyć plombę?

Uważam że powinno się przeleczyć najpierw kanał zęba i go wypełnić. Są na to sposoby(np. Odciągnąć wysięk strzykawką, zablokować wierzchołek korzenia na cito klinując w nim gutaperkę , odkazić i wypełnić dalszą część kanału kożeniowego) . Ważne aby resekcję wykonać niezwłocznie po wypełnieniu kanału. Jest też możliwość wypełnienia podczas resekcji.