Ile czasu po zjedzeniu słodyczy utrzymuje się w organizmie podwyższony poziom cukru?

Witam Sedrecznie. Moje pytanie;Po zjedzeniu dużej ilosci słodyczy.np;100gr czekolady,200gr Ciastek,Ile czasu utrzymuje się w organiźmie podwyższony poziom cukrów, tłuszczy.Po jakim czasie organizm zneutralizuje te składniki i wróci do normy.Bedzie potrzebował nowej dawki ponieważ zużyje nawet tą nadwyżkę.Prosze o odpowiedz nawet orientacyjną,nie typu; proszę udać się do dietetyka,specjalisty,itd...

Szanowny Panie, nie da się tego jednoznacznie określić, ale zakładając że jest Pan na czczo i spożyje tylko czekoladę to ok 6-8 h