Ile czasu rozwija się ospa?

Dzień dobry. U mojej 2,5 letniej córki w żłobku pojawiła się ospa. Po 7-9 dniach od kontaktu z zarażonymi osobami pojawiła się u niej jednodniowa temperatura, 39,1 st. Następnego dnia kilka krosteczek na karkiem na linii włosów( córka teraz często się drapie w tym miejscu), kolejnego dnia dwie krosty w okolicach pośladka. Po wizycie u lekarza, z negatywną opinią odnośnie ospy u dziecka, pojawiły się pytania. Ile czasu rozwija się ospa ( pediatra twierdzi, że na pewno nie krócej niż dwa tygodnie)? Czy występowanie tak małej ilości krost eliminuje na początku fakt, że może to być ospa ( wg pediatry dziecko powinno być zsypane, wtedy dopiero będzie to ospa)? Absolutnie nie twierdzę, że lekarz się pomylił, ale nurtują mnie pytania, czy wszystkie przypadki są tak samo "książkowe" ( 2 tyg wylęgania i ogromny wysyp krost). Dziękuję

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Ospa może wylęgnąć się 2-3 tygodnie od kontaktu i może przebiegać skąpoobjawowo tak jak Pani opisała , jeśli był kontakt i występują typowe pecherzyki z treścią surowiczą, zwłaszcza na owłosionej skórze oraz swiad to można być w 99 proc pewnym ze to ospa.