Ile czasu w organizmie utrzymuje się Escitalopram?

Brałam Escitalopram Actavis od lipca ubiegłego roku.przestalam brać 15 stycznia.Ile czasu po zaprzestaniu utrzymuje się ten lek w organizmie?

Marek Kubiszewski Psychiatria

Pozytywny efekt afektywny utrzymuje się ok 2 tyg., po czym stopniowo nasila się niepokój i rozdrażnienie, rzadziej lęk. Można przyjąć że w ciągu ok 2 tyg. od odstawienia lek znika z organizmu.