Ile dni mija od obumarcia zarodka do krwawienia?

Witam.
chciałabym się dowiedzieć ile dni trzeba czekać, od stwierdzenia obumarcia ciąży, do pojawienia się plamienia i krwawienia?
Dodam, że lekarz stwierdził obumarcie zarodka 6 tygodniowego 27 maja br, kiedy mogą pojawić się krwawienia? Czy mogę poronić sama, czy muszę jechać do szpitala na zabieg?

Dodam, że miałam już 3 poronienia.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Postępowanie w przypadku stwierdzenia ciąży obumarłej zakłada jej potwierdzenie w dwóch niezależnych badaniach ultrasonograficznych. Krwawienie, czyli objaw poronienia w toku, nie występuje zawsze. Czas jego wystąpienia jest różny, w związku z czym oczekuje się na dokonanie poronienia do 8 tygodnia ciąży. Po tym czasie rozpoznaje się poronienie zatrzymane lub jeśli nie dojdzie do pełnego opróżnienia jamy macicy poronienie niekompletne - taki stan wymaga hospitalizacji i wykonania zabiegu wyłyżeczkowania jamy macicy. Wszystkie powyższe informacje powinien przekazać Pani lekarz ginekolog. W razie wystąpienia obfitego krwawienia proszę zgłosić się na izbę przyjęć ginekologiczną.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.