Ile dni po okresie należy starać się o ciążę?

chciała bym zajść w ciążę po raz drugi i w jakich dniach po okresie jest dobry ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W około 9-10 dniu licząc od pierwszego dnia krwawienia zaczynają się dni płodne. Trwają one zwykle ok 7 dni. W centralnym momencie cyklu czyli ok 14 dnia następuje owulacja. To są dni, w których możliwe jest zapłodnienie. Oczywiście opisana sytuacja dotyczy regularnych cykli 28dniowych.