Ile godzin przed wzięciem tabletki liuvac nie jeść?

Witam, lekarz przepisał mi luivac, trzeba go brać naczczo i stąd moje pytanie : ile godzin przed wzięciem tabletki nie jeść? I czy picie wody oznacza że się jest nie naczczo? Pracuje też na zmiany nocne i nie wiem o której mogę zjeść posiłek a tabletki biorę o 6 rano gdy wracam. I czy po luivacu można od razu jeść? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wodę może Pan pić. Proszę spożywać posiłek ok 2 godziny po przyjęciu tabletki.