Ile kalorii powinna zawierać moja dieta?

Mam 26 lat, 173 cm wzrostu, ważę 70 kg. Chciałabym się dowiedzieć ile kalorii powinna zawierać moja dieta aby zrzucić kilka kg w zdrowym tempie i jak długo i ile razy tygodniowo musiałabym ćwiczyć. Z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

Pani podstawowa przemiana materii wynosi około 2100kcal. Aby mogła Pani schudnąć w sposób bezpieczny i trwały Pani dieta powinna zawierać około 1200kcal. Wtedy spadek masy ciała będzie wynosił od 0,5kg do1kg tygodniowo.

Jest to najbezpieczniejsze tempo spadku masy ciała.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to byłoby najlepiej ćwiczyć codziennie po około 20 minut lub 3 razy w tygodniu po 45 minut. Wersja pierwsza jest najczęściej polecana osobom, które cierpią na brak czasu, ponieważ ćwiczenia można wykonywać w domu. Można także wyjść pobiegać. Natomiast wersja druga to rozwiązanie dla osób, które większą motywację do ćwiczeń mają, kiedy wykupią karnet na basen lub siłownię.

Pozdrawiam serdecznie