Ile kalorii powinnam dziennie spalać podczas ćwiczeń?

Witam serdecznie! Postanowiłam zadać pytanie komuś kompetentnemu, ponieważ mam już dość i chciałabym schudnąć. Ważę 85 kg przy 155 cm wzrostu i czuję się z tym bardzo źle. Zaczęłam ćwiczyć na rowerku stacjonarnym, na razie spalam w ten sposób 100 kcal dziennie. Niestety na inne rodzaje aktywności fizycznej nie starcza mi czasu. Chciałabym zapytać, ile kalorii powinnam dziennie spalać podczas ćwiczeń, aby zdrowo chudnąć (kalkulator wyliczył mi, że powinnam spożywać dziennie ok. 2300 kcal)? Pozdrawiam!
ponad rok temu

Witam,

Ma Pani kilka możliwości.
Powinna Pani zacząć od wyliczenia zapotrzebowania (z wzoru Harrisa Benedicta).
Zapotrzebowane = 655 + 9,56(w) + 1,85(h) – 4,68(a);

w - masa ciała w kg
h - wzrost w cm
a - wiek (lata).

Uzyskany wynik proszę przemnożyć przez 1,6 (współczynnik niewielkiej aktywności fizycznej).
Otrzyma Pani całkowite zapotrzebowanie organizmu na kcal.

Aby redukować masę ciała o 1 kg powinna Pani codziennie „odejmować” od energetyczności diety (ostatni uzyskany poprzez wyliczenia wynik) 1000 kcal.
Może to Pani uzyskać poprzez:
a) wyłącznie restrykcję kcal dostarczonych wraz z pokarmem;
b) ograniczenie podaży kcal z jedzenia + zwiększenie ilości ruchu (polecam bardziej).

Może Pani np. odjąć od zapotrzebowania 500 kcal poprzez ograniczenie podaży jedzenia + spalić 500 kcal w ramach jazdy na rowerze (podejrzewam, iż zajmie to Pani ok. 1-1,15 h).

Pozdrawiam