Ile kaloriii?

Czy sporzywajac dziennie 700-900 kcal moja przemiana materii spowolnieje ? Gdzies slyszlam ze tak ? to ile powinnam jesc przy 150 cm i 54 kg zeby schudnac 9 kg ? I czy takie rzeczy jak szynka ( drobiowa, z indyka ) ser bialy czy zupy mozna jesc na diecie ?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Pani BMI wynosi 24, co oznacza, że Pani masa ciała jest w normie.

Racjonalna dieta redukująca masę ciała polega na zmniejszeniu dostarczanych wraz z dietą kalorii o ok. 1000 dziennie. W jej wyniku można osiągnąć utratę masy ciała wielkości 0,5-1kg tygodniowo. Każda redukcja dostarczanej wraz z pożywieniem energii powoduje zmniejszenie metabolizmu. Można z tym walczyć za pomocą aktywności fizycznej.

Jednak dieta rzędu 700-900kcal jest dietą ZDECYDOWANIE zbyt drastyczną.

Aby móc schudnąć należy powoli zmniejszać kaloryczność diety zaczynając od około 1500kcal, a kończąć na 1000kcal. Stopniowe zmniejszanie kaloryczności diety pozwala na utrzymanie metabolizmu na w miarę wysokim poziomie.

Jeśli chodzi o produkty dozwolone na diecie redukującej masę ciała to wymienione przez Panią jak najbardziej są odpowiednie. Racjonalna dieta polega na tym, aby ograniczyć produkty wysokokaloryczne, a jednocześnie dbać o jak największe urozmaicenie diety produktami niskokalorycznymi.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomagą Pani zracjonalizować swoje żywienie i zacząć zdrową i bezpieczną dietę.

Pozdrawiam serdecznie.