Ile kilogramów mogę schundąć w 2 tygodnie?

Mam 163 cm wzrostu i ważę 53 kg. Chciała bym schudnąć. Ile uda mi się zrzucić w 2 tygodnie? Jaka dieta będzie odpowiednia ?
ponad rok temu

Witam,

Fizjologiczna dieta odchudzająca, to taka, która powoduje utratę 0,5-1 kilograma tygodniowo.
Utrata 1 kg tkanki tłuszczowej jest równoznaczna ze spaleniem, bądź nie dostarczeniem (poprzez zastosowaną dietę) 7 tysięcy kcal.
Aby osiągnąć utratę masy ciała rzędu 0,5kg tygodniowo, trzeba stworzyć deficyt 500 kcal dziennie (czyli spożywać mniej o 500 kcal niż wynika to z normalnego zapotrzebowania organizmu).
W przypadku utraty masy ciała rzędu 1 kg tygodniowo – należy „odebrać” organizmowi 1000 kcal dziennie.

W ciągu dwóch tygodni, możesz więc schudnąć od 1-2 kg.
Proszę o podanie wieku.

Pozdrawiam