Ile kilogramów muszę zrzucić i jakie ćwiczenia stosować?

Jestem kobietą, mam 21 lat, ważę 67 kg i mam 162 cm wzrostu. Mój stopień aktywności fizycznej to 1 w skali od 0 do 10. Mam raczej siedzący tryb życia. Odchudzałam się wcześniej, efekt był widoczny przez jakiś czas, ale powracał efekt jo-jo. Chciałabym schudnąć ok. 12 kg lub więcej. Nie bardzo wiem, jak się odżywiać prawidłowo i jakie ćwiczenia stosować, by schudnąć i pozbyć się zbędnych centymetrów z ud, bioder, pośladków, ramion, a przede wszystkim z brzucha:( Moim największym grzechem są słodycze. Proszę o poradę.

Witam!

Twoje BMI wynosi 25,6. Dobrze, jeśli uda Ci się zrzucić 3-5kg.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zwiększ także aktywność fizyczną. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie www.abccwiczenia.pl .

Jeśli chodzi o słodycze, to proponowałabym zdrowsze zamienniki, i są to:
- galaretki owocowe,
- kisiele (wyporcjowane), zdrowsze jeśli dodamy do nich np. starte jabłko,
- batony zbożowe (typu muesli),
- sorbety owocowe,
- koktajle mleczno-owocowe,
- musy owocowe,
- kakao na odtłuszczonym mleku,
- cukierki na bazie słodzików,
- lody śmietankowe (wyporcjowane) bez dodatków.
Nie polecam czekolad typu light - czasem zawierają nawet więcej kilokalorii niż czekolady tradycyjne.

W Twojej diecie powinny znaleźć się codziennie:
- produkty zbożowe,
- produkty mięsne/nasiona roślin strączkowych/jaja/ryby (wymiennie),
- warzywa,
- owoce,
- tłuszcze,
- produkty mleczne.

Pozdrawiam