Ile kilogramów uda mi się schudnąć?

Witam. Od tygodnia odchudzam się, jedząc ok. 250 kcal dziennie. Mam 23 lata, 160 cm i startowałam z wagą 72 kg. Obecnie ważę 68 kg. Chciałabym się dowiedzieć ile czasu mogę stosować taką dietę, ile mniej wiecej kilogramów udałoby mi się stracić, gdybym wytrwała do 6 grudnia i jak mam się później odżywiać? Jestem rownież ciekawa ile powinnam ważyć, aby wyglądać zgrabnie? Dziękuję za odpowiedź na zadane pytania i pozdrawiam. Wioletta.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam!

Nie może Pani stosować tej diety ani chwili dłużej. Zapotrzebowanie kaloryczne dla kobiet w Pani wieku (o umiarkowanej aktywności fizycznej) wynosi około 2400 kcal. Oznacza to, że aby chudnąć w fizjologicznym tempie, powinna Pani stosować dietę 1400 kcal. Dzięki temu będzie Pani tracić 1 kg tygodniowo. Przy włączeniu aktywności fizycznej, efekty będą szybsze. Proszę, aby nie głodziła się Pani więcej.

Pani obecne BMI wynosi 26,6. Oznacza to lekką nadwagę. Pani maksymalna masa ciała to 64 kg (wartość ta, mieści się w granicy normy).

Pozdrawiam

Dietetyk, autorka wielu tekstów dotyczących problematyki odchudzania i zdrowego żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy