Ile lat można żyć z jaskrą?

witam ile lat mozna zyc z jaskra widzac po operacjii laserowej ktora udroznila odplyw nadcisnienia,,,,,nie ukrywam ze swiat mi sie zawalil chyba w jakas depresje lekowa wpadam ,,,

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jaskra nie powinna mieć wpływu na długość życia. Jeśli chodzi o ewentualną utratę widzenia to przy odpowiednim leczeniu nie powinno dojść do takiej sytuacji w krótkim czasie.