Ile leków jednocześnie można przyjmować na nadciśnienie?

Witam czy przyjmowanie 2 leków na nadcisnienia w dawkach 25 mg betaloc zok i 2.5 mg cardilopinu to duzo ? i czy kiedykolwiek bede mogl je przestac stosowac gdy je stosuje nie mam cisnienia nigdy powyzej 140/90 a optymalnie 130/80 a coraz czesciej 12/80 dodam ze lecze sie na nerwice lękową ugolniona ktora jest dosyc zaawansowana.

Lek. Paweł Szadkowski

Przyjmowanie 2 leków, to nie jest za dużo - są osoby, które wymagają połączenia 3 leków. Jeśli ma Pan nadciśnienie pierwotne, niestety często leczenie trzeba stosować przewlekle (bez leków ciśnienie znowu wzrośnie). Oczywiście nie znam dokładnie Pana historii choroby, warto zasięgnąć opinii lekarza prowadzącego leczenie.