Ile mogę schudnąć biegając w ciągu miesiąca?

Witam, Mam 12 lat, 150 cm wzrostu i ważę 52.4 kg. Chciałabym wiedzieć, ile wynosi moje BMI. Razem z przyjaciółką postanowiłyśmy biegać 60 minut (3x w tygodniu). Ile schudniemy w 1 miesiąc? Czy odstawienie kolacji to dobre rozwiązanie?
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 23.28. Na siatce centylowej odpowiada to nadwadze. Nie jestem w stanie określić ile dokładnie możesz spalić tkanki tłuszczowej, gdyż jej redukcja zależy od:

1. Intensywności biegania,
2. Ilości przerw w trakcie tych 60 minut,
3. Szybkości biegu,
4. Masy ciała,
5. Zawartości tk. mięśniowej w organizmie.

Każda forma ruchu przyczyni się do redukcji masy ciała, o ile nie zrekompensujesz sobie wysiłku zwiększonym spożyciem jedzenia.

Rezygnacja z kolacji nie jest dobrym pomysłem (http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta). Powinnaś jadać 5 posiłków dziennie. Staraj się zachowywać przerwy rzędu 3h między każdym z nich. Kolację powinnaś zjeść najpóźniej na 2 godz przed zaśnięciem.

Pozdrawiam