Ile może się utrzymywać świąd po kuracji?

Witam, Moja córeczka zaraziła się w przedszkolu świerzbem. Zostaliśmy prze-leczeni maścią przepisana przez lekarza i dodatkowo już 4 dzień smarujemy się Novoscarbin-em . W domu przeprowadziłam dokładna dezynfekcję wszystkiego i niestety dalej mamy objawy swiądu. Ile może się uczymywać świąd po kuracji? czy może zaraz po zastosowanym leczeniu powinien ustąpić? Błagam o odpowiedz bo nie wiem co robić.

Jan ZajÄc

Witam, świąd w tej dolegliwości jest spowodowany przemieszczaniem się pasożytów pod skórą oraz wydalanymi przez nich odchodami. Kuracja trwa 3-5 dni, przy jej nieskuteczności należy ją powtórzyć po 7 dniach. Po zakończonej kuracji swędzenie lub pieczenie może się jeszcze utrzymywać przez kilka dni - gdyby objawy były obecne dłużej należałoby skontaktować się z lekarzem w celu możliwej intensyfikacji leczenia.