Ile może trwać ten smutek?

Mam 15 lat, jestem chłopakiem. Od tygodnia czuję cały czas smutek, gdy myślę o tym, co będę robił jutro albo że jutro znowu będę odczuwał ten smutek nie do wytrzymania. Nie mam żadnych innych objawów, tylko ten nieprzemijający smutek. Nic złego się nie stało, tylko od tygodnia tak się zaczęło, i ciężko wytrzymać, gdy jestem sam w domu. Czy to minie samo? Co to może być?

15 LAT ponad rok temu

Witaj serdecznie!

Uspokoję Cię, że w Twoim wieku bardzo wiele osób miewa takie stany. Czasami trwają trochę dłużej, czasami krócej, bywa tak, że nastrój jest bardzo zmienny. Na Twoim miejscu nie skupiałabym się na obawach, że jutro też możesz czuć się przygnębiony, ale na tym, jakim ciekawym rzeczom możesz poświęcić czas. Mógłbyś zapisać się na jakiś kurs, zajęcia pozalekcyjne, które pozwolą rozwijać Twoje zainteresowania. Proponowałabym również planowanie spotkań z przyjaciółmi, znajomymi, poznawanie nowych osób. W grupie o wiele trudniej jest być smutnym.

Pozdrawiam!