Ile odczekać po pronieniu?

Pisałam do państwa o braku bicia serca i tętna. Mam pytanie: czy jak zajdę w ciążę to może się powtórzyć? Ile muszę odczekać po zabiegu? Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Najczęstszą przyczyną obumarcia zarodka i poronienia we wczesnej ciąży są zaburzenia genetyczne u dziecka. Zwykle oboje rodzice są całkiem zdrowi, a wady powstają całkiem przypadkowo. Ok. 85% kobiet, które raz poroniły, zachodzi następnie w ciążę i udaje im się ją szczęśliwie donosić. Proszę więc być dobrej myśli. Po stracie ciąży zaleca się odczekanie co najmniej 2-3 cykle z rozpoczęciem starań.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!