Ile pestek dyni mogę spożywać, aby nie ucierpiała na tym moja figura?

Dzień dobry Chciałabym zapytać o Dynię a konkretnie o spożywanie jej pestek. Dynia jak i jej pestki sa bardzo zdrowe i mają wiele witamin i mikroelementów, dlatego warto je włączyć do codziennej diety, ale wiem że szczególnie pestki które bardzo lubię są bardzo bardzo kaloryczne w przeciwieństwie do samego warzywa dyni. Chciałabym zapytać ile powinnam spożywać nasion dyni ( które bardzo lubię i są korzystne dla mojego zdrowia) żeby nie ucierpiała na tym moja figura?Ile gram lub może ile pestek powinnam spożywac dziennie zeby dostarczyć organizmowi cennych składników mineralnych a tym samym nie przytyć i zachować szczupłą figure o którą dbam szczególnie i na której bardzo i zależy? Prosze powiedzieć ile pestek dyni dziennie powinnam spożyć? Jak sobie to podzielić i rozłożyc w codziennej diecie?Opakowanie zawiera zwykle 100 gram , ile pestek dziennie powinnam i mogę sobie z tego zjeść? Boję się o figurę ale uwielbiam te pestki dyni;)) Za odpowiedz bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Witam!
Nie da się jednoznacznie określić, ile może Pani jeść tych pestek dyni, ponieważ wszystko zależy od tego, jak wygląda Pani cały dzień, ile przyjmuje Pani kcal w ciągu całego dnia. Musiałabym wiedzieć, co dokładnie i w jakich ilościach Pani spożywa przez te 24 godziny. Najważniejsze, żeby zgadzał się nam bilans kaloryczny. Łyżka pestek dyni ma ok. 57 kcal. Myślę, że tyle może Pani na spokojnie dodawać np. do sałatek.
Są również fajne przepisy na pasty z pestek dyni, polecam, jeśli je Pani tak lubi :)
Pozdrawiam i jeśli będzie Pani miała jeszcze jakieś pytania - zapraszam do kontaktu - www.dietetykkatarzynapekala.pl