Ile powinien ważyć 14-latek przy wzroście 175 cm?

Mam 14 lat. 175 wzrostu a ważę około 90 - 93 kg. Bardzo chce schudnąć. Od ponad 2 lat trenuje koszykówkę, ale raczej nie potrafię dobrać diety. Gdy miałem np. 7 lat byłem bardzo chudy, ale niestety słodycze zmieniły to. Od jakiegoś czasu w ogóle ich nie jem.

Witam,

Twoja obecna masa ciała jest zbyt duża w stosunku do wzrostu i wieku.

Trzeba pamiętać o tym, że ciągle się rozwijasz, a systematyczne uprawianie sportu może powodować rozwój tkanki mięśniowej, która waży więcej, niż tkanka tłuszczowa, stąd możesz ważyć więcej niekoniecznie będąc otyłym.

Chciałam zapytać o to, jak często trenujesz koszykówkę?
Czy są to treningi systematyczne?
Ile godzin tygodniowo przeznaczasz na grę?
Czy po treningach jesteś głodny, lub jesz więcej niż normalnie?
Jak wygląda Twój dzienny rozkład posiłków?
Ile posiłków spożywasz dziennie?
W jakich godzinach i w jakich odstępach czasowych?
Czy w dni kiedy trenujesz - godziny i ilość, a także wielkość posiłków ulegają zmianie?
Czy poza trenowaniem koszykówki spędzasz czas aktywnie, czy też np. biernie (oglądanie TV, gry etc.)?

Być może problem tkwi w nierównomiernym rozłożeniu spożywanych posiłków?
Czy już podejmowałeś próbę odchudzania? (jeśli tak, to jak dawno temu i jaka była to dieta, na czym polegała?).
Czy byłeś u lekarza i wykluczono, że nadwaga może wynikać z jakiejś choroby (np. zaburzeń hormonalnych)?
Czy rozmawiałeś z rodzicami o swoim problemie?
Odpowiedzi na te pytania pomogą mi w zaproponowaniu Ci jakiegoś rozwiązania.
Pozdrawiam Cię serdecznie!