Ile powinien ważyć 15 latek?

Witam, mam 15 lat, 1.75 wzrostu i ważę 65 kg, i wydaje mi się że trochę za mało ważę, mało jem matka pracuje do późna i jej chłopak tez a mi się nie chce robić kanapek wiec czekam do 20:00 jak wrócą, dają mi pieniądze ale jestem trochę uzależniony od picia Redbull bo mi smakuje, niestety pale, ale nie pije alkoholu... rzadko ćwiczę np. nie biegam ani nie chodzę na żaden sport, mam sztangi w domu to sobie przez ostatnie 3 dni podnosiłem. I w ogóle nie choruje i tez nie mam katarów lub jakieś przeziębienia...
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Ważysz prawidłowo - nie ma powodów do niepokoju.
Jadać powinieneś regularnie.
Nie wychodź z domu bez śniadania, do szkoły zabieraj II śniadanie, po powrocie do domu powinieneś zjadać ciepły obiad.

Głodowanie przez cały dzień nie jest dobrym pomysłem.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Łącznie powinieneś zjeść ok. 4-5 posiłków.
Zachowuj przerwy ok. 3 godzinne.

Zdecydowanie w tym wieku nie powinieneś spożywać napojów pobudzających, jak i palić.
Korzystne natomiast byłoby regularne ruszanie się.
Ze sztang możesz korzystać w obecności dorosłych (tak, aby nie wyrządzić sobie krzywdy).
Polecam Ci zajęcia piłki nożnej, czy koszykówki.
Być może takowe organizowane są w Twojej szkole?

Pozdrawiam