Ile powinna trwać miesiączka po porodzie

Witam. 12 tygodni temu urodziłam córeczkę. W 10 tygodniu dostałam okres, który trwał 10 dni. Po tygodniu czasu znów dostałam okres. Czy to niebezpieczne? Dodam, że lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Monika Szafarowska
25 poziom zaufania

Witam.

Pierwsze krwawienie, pojawiające się po ciąży, nie jest typową miesiączką, dlatego też może być nieco dłuższe - jak w Pani przypadku. Nie wiem, od jak dawna przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne? Jeśli kolejne krwawienie pojawiło się podczas ich przyjmowania, może być to wpływ tabletki. Wśród kobiet przyjmujących antykoncepcję, zawierająca wyłącznie gestageny, obserwuje się dość często nieregularne krwawienia oraz brak miesiączek. Jeśli nieregularne krwawienia będą się powtarzały, można rozważyć zmianę antykoncepcji na tabletkę dwuskładnikową - dopiero w momencie, gdy przestanie Pani karmić piersią.

Pozdrawiam serdecznie.

Rezydent w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty