Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile powinna ważyć 16-latka?

Mam 16 lat i przy wzroście 153 cm ważę 48,5kg... Czy to bardzo dużo? Stosowalam już wiele diet i kiedyś udało mi się nawet zejść do wagi 44 kg, ale po pół roku i tak wróciłam do dawnej. Jestem przeciętną nastolatką i nie uprawiam żadnych sportów, ćwiczę tylko na wf... Jaką dietę mam stosować, co jeść, żeby schudnąć?
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam!

Pani masa ciała jest prawidłowa w  stosunku do wieku i wzrostu (wg siatek centylowych). Nie istnieje potrzeba odchudzania się, a stosując diety, doprowadza Pani do obniżania przemiany materii i męczy organizm. Potem pojawia się efekt jo-jo.

Skoro ma Pani zastrzeżenia do swojego ciała, proponuję uprawianie aktywności fizycznej poza lekcjami wf. To powinno wystarczyć do osiągnięcia efektów. Na początek 2 razy w tygodniu przez przynajmniej 40 minut (aerobik, pływanie, szybkie marsze, biegi) plus zwiększona ilość spacerów, taniec w przerwach nauki. 

Powodzenia i pozdrawiam!

Dietetyk, autorka wielu publikacji dotyczączych żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy