Ile powinna ważyć jedenastolatka?

Mam 11 lat ,159 cm wzrostu i ważę 45 kg. Czy to odpowiednia waga do mojego wieku i wzrostu?

Witaj!

Ważysz zbyta mało w stosunku do Twojego bardzo wysokiego wzrostu. Powinnaś skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu z książeczką zdrowia dziecka. Jeśli zawsze byłaś szczupła i jednocześnie wyższa niż rówieśnicy (co lekarz powinien sprawdzić na siatkach centylowych), pewnikiem taka "Twoja uroda" :), ale należałoby sprawdzić, czy ostatnio nie schudłaś, itd.

Pozdrawiam!