Ile powinna wynosić waga mojego ciała?

Jestem dziewczyną, we wrześniu skończę 12 lat, mam 150 cm wzrostu, ważę 52 kg i wiem, że to za dużo. Mój stopień aktywności fizycznej jest średni, uczęszczam na zajęcia wf w szkole podstawowej 4 h w tygodniu, dodatkowo chodzę na sks 2 h w tygodniu.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 23,11 i znajduje się w przedziale między 90 a 97 percentylem. Oznacza to, że masz nadwagę. Powinnaś schudnąć kilka kilogramów - jednak pamiętaj aby nie stosować diet alternatywnych, polecanych dla dorosłych. Poniżej przedstawiam modyfikacje jadłospisu jakie powinnaś wprowadzić aby uzyskać dobry efekt.
Bardzo dobrze, że dużo się ruszasz - to pomoże Ci w uzyskaniu prawidłowej masy ciała. Kontynuuj uprawianie sportu.

Powinnaś przeanalizować swój jadłospis i dokonać kilku zmian. Unikaj produktów takich jak - żywność typu fast-food - zapiekanki, frytki, hamburgery, pizza, hot-dogi, kebaby, tłustych, smażonych, chipsów, słonych przekąsek - paluszki, krakersy, cukru i słodyczy, ciast, ciasteczek, produktów cukierniczych, słodzonych gazowanych napojów.
Staraj się zamiast soków owocowych pić wodę niegazowaną.
Białe pieczywo zamień na ciemne - razowe/żytnie.
Płatki śniadaniowe (na bazie płatków kukurydzianych, słodzonych, z dodatkami) zamień na mniej przetworzone - owsiane/żytnie.

Pozdrawiam