Ile powinnam przyjmować kalorii przy moim trybie życia, aby schudnąć?

Witam. Mam 19 lat. Ćwiczę regularnie na siłowni od ok. roku, wcześniej ćwiczyłam po 3 godziny dziennie przez 5 dni w tygodniu co kończyło się częstymi napadami głodu i zmęczeniem. Ważyłam 59 kg. Teraz przytyłam ale także wyrobiły mi się mięśnie, ćwiczę mniej, po 1,5 h dziennie 3 razy w tygodniu, do tego od czasu do czasu pracuję fizycznie oraz uczę się w szkole. Ważę obecnie 68 kg, chciałabym schudnąć 3-5 kg. Do tej pory jadłam duże porcje i po ok. 4000 kcal dziennie w tym dużo słodyczy. Ile powinnam jeść żeby schudnąć przy moim aktywnym trybie życia?
19 LAT ponad rok temu

Witam.

Na podobne pytanie odpowiedziałam już pod adresem:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/prawidlowe-dzienne-spozycie-kalorii
Proszę się jednocześnie zastanowić, czy dodatkowe kg nie są wynikiem intensywnych treningów na siłowni.

Mięśnie są cięższe od tkanki tłuszczowej.
Nie wiem, czy dieta jest Pani potrzebna, ponieważ nie znam Pani wzrostu, nie jestem więc w stanie ustalić proporcji masy ciała do wzrostu.
Aby chudnąć 0,5kg tygodniowo należy odjąć od zapotrzebowania 500 kcal.

Pozdrawiam