Ile powinnam schudnąć, żeby idealnie ważyć?

Już wcześniej zadawałam pytanie ale zapomniałam dodać ile powinnam schudnąć? Więc mam prawie 12 lat i 53kg oraz 146cm. Ile powinnam schudnąć?
ponad rok temu

Witam,

Powinnaś ważyć ok. 47 kg (zgodnie z siatką centylową dla BMI, dla dziewcząt w wieku 12 lat).
Pamiętaj jednak, że rośniesz (zwiększa się Twój wzrost) przez co zmienia się proporcja masy ciała do wzrostu.
Możliwe, że za jakiś czas Twoja obecna masa ciała będzie odpowiednia do wzrostu.
Jeśli więc zdecydujesz się na odchudzanie, stosuj dietę KONIECZNIE pod nadzorem dietetyka/lekarza.

Pozdrawiam

P.S
Warto skonsultować przyczynę nadmiernej masy ciała u lekarza.