Ile powinnam schudnąć, żeby nie mieć nadwagi?

Mam 15 lat, 169 wzrostu i ważę aż 68 kg. Chciałam zapytać ile powinnam schudnąć, żeby nie mieć nadwagi? Jaka dieta mogłaby być dla mnie najlepsza? Nie lubię ćwiczyć, ponieważ następnego dnia mam potworne zakwasy... I może jeszcze jedno pytanie.. Jak musiałabym ćwiczyć, żeby nie mieć następnego dnia zakwasów?
15 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje obecne BMI wynosi 23,85, co na siatce centylowej odpowiada 90 centylowi. Oznacza to, że masz nadwagę.

Systematyczne podejmowanie aktywności fizycznej sprawi, iż problem zakwasów zniknie. Musisz się jednak przemóc, by nie tracić zapału w czasie pierwszych dni, kiedy ćwiczeniom będzie towarzyszył ból (zakwasy). To kwestia wytrenowania.

W Twoim przypadku istotne będzie zwiększenie dawki ruchu i wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych:
- podjadania między posiłkami,
- omijania posiłków, np. śniadania,
- picia gazowanych (słodzonych) napojów kolorowych,
- spożywania żywności typu fast-food i słodyczy.

Z diety należało by wyeliminować: tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage,sery żółte (korzystniejsza jest wersja "light"), tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", ciasta, ciasteczka.

Pozdrawiam