Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile powinnam ważyć do swojego wzrostu?

Cześć, mam 12 lat i ważę 54 kg, a mam 164 cm wzrostu. Wydaje mi się, że jestem za gruba, inne koleżanki są trochę chudsze. Nie wiem, gdzie to sprawdzić, czy ważę za dużo czy za mało. Powiedz mi, czy dobrze ważę czy nie? Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam
12 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,
najprostszym sposobem określenia optymalnej masy ciała jest wskaźnik BMI.
BMI (ang. Body Mass Index) jest to najprościej mówiąc wskaźnik masy ciała mierzony przez podzielenie masy ciała w kilogramach przez kwadrat wysokości podany w metrach. Dzięki BMI możemy szybko sprawdzić, czy mieścimy się w wadze optymalnej (dla naszego wzrostu), czy cierpimy na niedowagę lub otyłość. W przypadku prawidłowej masy ciała wskaźnik ten wynosi od 18,6 do 24,9.
W twoim przypadku wskaźnik BMI wynosi 20,1, świadczy to o tym, że masa twojego ciała jest prawidłowa. Jeśli mimo tego uważasz, że w niektórych miejscach masz za dużo „ciała” stosuj lekką dietę oraz uprawiaj ćwiczenia fizyczne, np.: bieganie, siłownia, pływanie, gra w siatkówkę.
Umiarkowany wysiłek fizyczny jest najlepszym sposobem na naturalne wymodelowanie ciała.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Lekarz w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy