Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witaj,

Twój wzrost mieści się na 25 centylu. Idealnie dopasowana waga do tego wzrostu to 49 kg. Waga prawidłowa znajduje się w granicach plus/minus 10%, czyli od 44 kg do 54 kg.

Podsumowując - aby Twoja waga znalazła się w granicach normy wystarczy, że pozbędziesz się 4 kg. Jeżeli jednak źle będziesz czuła się z tą wagą, to możesz dodatkowo schudnąć kilka kg, aż do wagi idealnej, czyli 49 kg. 

Oczywiście bardzo ważne będzie, w jaki sposób będziesz tracić kg. Pamiętaj, że najkorzystniejsza dla zdrowia, a przy tym skuteczna, bo zapobiegająca efektowi jojo, jest powolna utrata masy ciała, od pół do maksymalnie 1 kg tygodniowo. 

Piszesz, że już przechodzisz na dietę. Sprawdź, czy jest ona zgodna ze zdrowymi nawykami żywieniowymi. Wskazówki znajdziesz w załączonych artykułach:
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Sama dieta nie wystarczy. Żeby efekt był lepszy powinnaś także zwiększyć aktywność fizyczną. Zaleca się, aby przez minimum pół godziny być w ruchu. Nie muszą to być wyczerpujące ćwiczenia. Dobre efekty przynosi szybki marsz, pływanie, taniec, jazda na rowerze / rolkach. 

O wszystkim porozmawiaj z rodzicami i poproś o wsparcie.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia

Specjalistka żywienia człowieka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy