Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile powinno jeść 3 miesięczne niemowlę?

Dzień dobry, mam 3 miesięczne niemowlę i chciałabym, aby jadło odpowiednią ilość posiłków w ciągu dnia. Bardzo dużo informacji o karmieniu niemowląt jest w internecie, ale są one bardzo różne. Niekiedy informacje o karmieniu niemowląt się wykluczają. Nie wiem więc już na czym się oprzeć. Dlatego potrzebna mi pomoc i porada na temat karmienia dzieci. Ile powinno jeść 3 miesięczne niemowlę i jak często? i czy w nocy wybudzać do jedzenia? Czy jeżeli nie płacze, tylko śpi to wybudzać i karmić? Nie chciałabym, aby moje dziecko było głodne, ale także nie chce go przekarmiać. Jak więc powinno wyglądać karmienie niemowlęcia? Słyszałam, żeby nie wybudzać, ale czy wtedy po przebudzeniu nie będzie strasznie głodne? Proszę o poradę i pomoc. Pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Odbijanie powietrza po karmieniu piersi

Kiedy dziecko po karmieniu piersią będzie już najedzone, powinniśmy doprowadzić do tego, by mu się odbiło. Jak to zrobić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Zależy czy niemowlę jest karmione piersią czy mlekiem modyfikowanym. Jeżeli piersią- karmimy na żądanie dziecka. Jeżeli mlekiem modyfikowanym to około 130ml 6 razy na dobę. Oczywiście jest to uśrednione, gdyż dzieci mają różne apetyty i temperamenty. Podstawowym kryterium czy dziecko odżywiane jest prawidłowo, jest to czy przybiera na masie ciała .
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy