Ile razy w tygodniu należy spożyć słodycze?

Ile razy w tygodniu należy spożyć słodycze?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Od czego zależy indeks glikemiczny potraw?

Indeks glikemiczny to poziom glukozy, jaki pozostaje we krwi poz spożyciu posiłku. Informacja o IG potraw jest bardzo istotna dla osób odchudzających się oraz cukrzyków.

Mgr Anna Szul Dietetyk, Świdnik
41 poziom zaufania

Witam, słodycze jako produkt spożywczy nie jest w diecie konieczny ani potrzebny. Ilość zjadanych słodyczy w diecie często jest efektem naszych nawyków żywieniowych oraz ogólnej podaży cukru w diecie (im więcej jemy, tym więcej nam się chce słodkiego).
Jednak wszystko jest dla ludzi, słodycze to niewątpliwa przyjemność, więc jeśli tylko nie ma większych problemów z wagą lub chorobami, raz na jakiś czas z przyjemnośćią można zjeść.

Ja w swojej pracy stosuję zasadę "słodyczowego dnia". Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wybieram 1 dzień w tygodniu, kiedy można zjeść coś słodkiego - baton, kawałek ciasta, kilka kostek czekolady, 2-3 ciastka. Wyrabiam nawyk jedzenia słodyczy tylko w ten dzień. W pozostałe dni słodycze zastępuję owocami. Po pewnym czasie organizm przyzwyczaja się do tego stanu i ochota na słodycze jest dużo mniejsza.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy