Ile schudnę, jeśli będę chodziła na basen?

Mam 175 cm wzrostu, ważę 63 kg, chciałabym ważyć 60 kg. W wakacje poszłam na basen i pływałam przez półtorej godziny - zrobiłam 60 basenów. Jeśli teraz pójdę na basen i zrobię tyle samo, to ile schudnę? Czy to będzie ok. 3 kg?
ponad rok temu

Witam,
na ilość spalanej tkanki tłuszczowej wpływa ma wiele czynników: m.in.: intensywność treningu, długość pokonywanego dystansu, zawartość tkanki mięśniowej (jeśli jest jej więcej w organizmie, kcal „spalane” są szybciej), nie jest więcej możliwe udzielenie Ci dokładnej odpowiedzi.
Nie wiem również, czy chodzi Ci o jednorazowy wysiłek czy też zamierzasz kontynuować treningi na basenie.
Ze swojej strony jak najbardziej polecam Ci ten rodzaj ruchu, w ramach zapobiegania tyciu.
Przy obecnej masie ciała i wzroście odchudzanie jest zdecydowanie odradzane.
Pozdrawiam