Ile schudnę, jeśli będę ćwiczyła i nie jadła przed snem?

Mam 14 lat. Waga: 76 kg. Wzrost: 164 cm. Będę ćwiczyła - brzuszki, przysiady... (codziennie będę dodawała 20). Będę biegała 3 razy w tygodniu (wtedy, kiedy mam WF) i czasem w weekend. Nie będę jadła słodyczy. Nie będę jadła po 18. Czy tak schudnę i ile?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 28,36 i znajduje się powyżej 97 percentyla, co oznacza, że masz znaczną otyłość. Jest to, niestety, coraz bardziej powszechny problem u młodzieży, który wpływa na późniejszy rozwój chorób wynikających z otyłości - cukrzycy, miażdżycy i innych chorób krążenia.

Postaraj się zadbać o siebie i poszukaj pomocy specjalisty z zakresu żywienia.
Same ćwiczenia i pominięcie słodyczy nie wystarczy. Zalecana byłaby wizyta u dietetyka, który dokładnie przeanalizuje Twój jadłospis i pomoże Ci ułożyć zdrową i zbilansowaną dietę, prawidłowo dobraną do Twoich potrzeb.

Oczywiście ruch jest wskazany, ale w diecie należy wyeliminować większą ilość produktów.
Ogólne założenie diety odchudzającej to przestrzeganie jadłospisu, który eliminuje cukry proste i ogranicza ilość tłuszczu.
Nie spożywaj żywności typu fast-food (pizza, hamburgery, frytki, kebab, hot-dogi itp.), potraw smażonych, tłustych, zawierających duże ilości kwasów tłuszczowych nasyconych, tłustych wędlin i mięs, przekąsek typu chipsy, paluszki itp., słodyczy, ciast, ciasteczek, bułek cukierniczych, słodkich płatków śniadaniowych, napojów gazowanych i słodzonych, cukru, napojów owocowych i innych zawierających dodany cukier oraz tłustych przetworów mlecznych - desery mleczne i inne.
Pragnienie lepiej gasić wodą mineralną (nie smakową) niż sokami owocowymi.

Pozdrawiam