Ile trwa ból oka po usunięciu z rogówki ciała obcego?

Witam Wczoraj miałam zabieg usunięcia z rogówki ciała obcego, a konkretnie, dostał  mi się do oka tusz do rzęs. Wbił się on pod rogówkę i był potrzebny zabieg. Oko zostało nacięte i oczyszczone. Od lekarza dostałam krople S***  i maść C*** do stosowania co 2 albo 3 godziny. Póki działało znieczulenie, to było ok, ale jak puściło, to się zaczęło. Oko mam zaklejone. Boli jak diabli, łzawi. Przy próbie otwarcia do kropienia jest z tym problem. Może ktoś mi coś poradzi, żeby tak nie bolało i odpowie, ile czasu będzie się ono goiło? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam!

Po usunięciu ciała obcego, oko niestety boli i jest to normalne zjawisko. Ból powinien ustąpić, kiedy nabłonek rogówki się zregeneruje, czyli mniej więcej w ciągu doby od usunięcia ciała obcego. W celu złagodzenia bólu proponuję wziąć dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, zawierające np. Paracetamol albo Ibuprofen.

Zapewne lekarz poinformował Panią o koniecznej kontroli.

Pozdrawiam serdecznie!