Ile trwa krwawienie po porodzie?

Jestem 46 dni po cesarskim cięciu. Do tej pory mam krwawienie. Krwawiłam przez 10 dni, potem 4 dni przerwy i znowu zaczęłam. I tak do tej pory. Czy to normalne, czy muszę zgłosić się do lekarza???

ponad rok temu

Lek. Monika Szafarowska

Witam.

Uważam, że natychmiast powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa. Opisywane przez Panią krwawienie najprawdopodobniej nie jest normalne. Fizjologicznie odchody połogowe mogą pojawiać się do końca 3 tygodnia po porodzie, potem zanikają. Obecność krwawień w okresie połogu, może wskazywać na nieprawidłowe gojenie macicy w miejscu przyczepu łożyska, na obecność resztek tkanki łożyskowej lub zapalenie błony śluzowej macicy. Konieczna jest dokładna diagnostyka i leczenie przeprowadzone przez ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!