Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łagodzenie bólu porodowego - oddychanie, relaks, poród rodzinny

Ból porodowy jest czasem bardzo trudny do zniesienia. Jak sobie z nim poradzić? Sprawdź, jak można naturalnie złagodzić przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Połóg z definicji jest to okres od porodu do wystąpienia pierwszej miesiączki w fizjologicznym cyklu. Standardowo okresla się okresem połogu pierwsze 6 tyg po porodzie. Tzw odchody połogowe w pierwszym okresie są krwiste, nastepnie krwisto-śluzowe, potem brunatne, żółte. Krwawienie (jeśli istotnie mamy na mysli krwawienie) w czasie kilku tygodni po porodzie może oznaczać problem. Należy tez pamiętać o innym przebiegu pologu u kobiet po porodzie drogami natury, po cięciu cesarskim, karmiących jak i tych co nie karmią. W przypadku wątpliwości lepiej skontaktowac się ze swoim lekarzem

0

Witam.

Odchody połogowe powinny ustąpić do 8 tygodni po porodzie. Krwistoczerwona wydzielina pojawia się w pierwszych dwóch tygodniach, po czym przechodzi w brunatną a następnie żółtawą i surowiczą. Jeśli krwawienie sensu stricte utrzymuje się dłużej niż wspomniany wyżej okres, należy skonsultować się z ginekologiem. Jeśli ma Pani wrażenie, że krwawienie się nasila, proszę nie zwlekać z kontrolną wizytą. Może się bowiem okazać że w macicy pozostały resztki tkanki łoyskowej, co wymaga interwencji medycznej. Proszę zwracać uwagę na temperaturę ciała i ogólne samopoczucie aby lekarz mógł właściwie ocenić Pani stan.

Pozdrawiam.

Położna, która pracuje na oddziale położniczym w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy