Ile witaminy D3 mogę przyjmować?

Witam.Mam 27 lat i chcialabym przyjmowac wit d3 w okresie zimowo-wiosennym.W aptece jest mnostwo preparatow i w sumie nie wiem ktory jest skuteczny?Jaka jest optymalna dawka dzienna i jaki preparat jest godny polecenia(chodzi mi o konkretne nazwy).?dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Dawka profilaktyczna wynosi 1000 IU na dobę (osoby z dużą ilością tkanki tłuszczowej moga przyjmować 2000 IU )Przykładowe preparaty: Vigantoletten 1000, Solderol mają rejestrację leku. Większość preparatów w aptekach to suplementy diety, ale producenci zwykle zapewniają o dobrej jakości.