Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Obecnie najlepsza metoda to jednowizytowe leczenie kanałowe zęba z użyciem mikroskopu.Czas wizyty jest uzależniony od ilości kanałów korzeniowych występujących w każdym zębie,używanego instrumentarium i doświadczenia lekarza stomatologa.W przypadku zęba jednokanałowego jest to czas od około 30 do 60 minut ,w przypadku zębów dwukanałowych od około 60 minut do 90 minut ,przy zębach posiadających 3 i więcej kanałów około od 90 do 120 minut.

0

Koledzy opisują tutaj przypadki pierwotnego i nieskomplikowanego leczenia kanałowego. Natomiast bardzo często zdarza się leczenie kanałowe powtórne, poza tym często kanały są zakrzywione a samo opracowanie komory nastęcza wielu problemów. Oczywiście, że ideałem jest zrobić dokładnie i na jednej wizycie, ale bardzo często jest to niemożliwe. Prawidłowe opracowanie komory, ujść kanałowych, poszerzenie światła kanałów i na koniec prawidłowe ich wypełnienie pod kontrolą rtg to trzeba liczyć ok 60 minut na jeden kanał. A na koniec trzeba dodać jeszcze odbudowę korony zęba. Jeśli pacjent wytrzyma tyle z otwartą buzią to można to skończyć na 1 wizycie ale jeśli nie to trzeba to podzielić na kilka wizyt. Prawidłowe zabezpieczenie kanałów i zastosowanie dobrego opatrunku tymczasowego powoduje, że czy zrobimy to na jednej czy kilku wizytach nie spowoduje to żadnych negatywnych konsekwencji dla jakości leczenia.

0

Trudno odpowiedzieć na to pytanie nie wiedząc co jest przyczyną leczenia. Zasada jest jedna- im szybciej, tym lepiej.Niektóre gabinety preferują leczenie jednowizytowe, niezależnie od schorzenia. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy