Ile właściwie trzeba dziennie pić?

Lekarz zalecił mi pić dziennie 2 litry wody . Jak to w końcu jest z tymi płynami dla organizmu. Jedni stawiają tezę że pić dodatkowo 2 litry wody inni zaś że ok 2 litrów wliczając w to też np. kawę, herbatę , owoce itp., itd . .

Dzień dobry. Należy pić 30 ml płynów na 1 kg masy ciała. Podam przykład: osoba ważąca 70 kg * 30 ml płynów powinna wypijać 2,1 l płynów na dobę. Płyny to woda, herbata, soki, zupa ( warto aby przynajmniej połowę wypijanych płynów stanowiła woda).