Ile wynosi szansa na ciążę mnogą?

Witam jestem zdrową 32-letnia mamą 6 letniej córeczki. Od 1,5 roku biorę tab anty a teraz chcemy sie staracu o blizniaki od pół roku biorę kwas foliowy dodam ze mój tato jest z blizniakow. Co mam jeszcze zrobic i jaka jest szansa na ciaze mnoga

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W/g statystyk stosunki bezpośrednio po zaprzestaniu antykoncepcji zwiększają szansę na ciążę bliźniaczą, nie mniej jednak nie da się tego określić precyzyjnie.

Nie wiem jaka jest szansa na ciążę mnogą. Chyba taka jak w populacji, czyli 1-2%.
Kwas foliowy i zrównoważona dieta oraz dobra opieka prenatalna powinny wystarczyć.