Im więcej jem, tym bardziej chudnę: co robić?

Witam! Wiele kobiet chciałoby schudnąć, ale mój problem jest inny. Nigdy się nie odchudzałam. Od dzieciństwa jestem szczupła i drobna. Mam 21 lat i ważę 42 kg. Masa raz sie zmniejsza, a raz zwiększa. Denerwuje mnie to, bo im więcej jem, tym bardziej chudnę. Patrzę i zazdroszczę innym kobietom ich kształtów:( Próbowalam praktycznie wszystkiego - od regularnych posiłków po objadanie się na noc. Nic nie pomogło :( Nie wiem co mam robić. Chcę przytyć, chociaż do 50 kg, wtedy dopiero będę szczęśliwa. Pozdrawiam

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Nie podała Pani swojego wzrostu, a bez tej informacji nie jestem w stanie wyliczyć BMI. Po pierwsze radziłabym skonsultowanie się z lekarzem, w celu wykluczenia przewlekłych schorzeń, które mogą powodować przybieranie i spadek masy ciała.

Dieta na przytycie opiera się na produktach wysokoenergetycznych, lecz zdrowych. Nie jest wskazane objadanie się słodyczami i produktami typu fast-food. Dieta powinna składać się z produktów mącznych (kluski, makarony, pierogi itp.), pełnotłustego mleka i jego przetworów (jogurty, desery mleczne, serki homogeniozwane), białego pieczywa, orzechów, suszonych owoców, dodatku masła i mleka w proszku do potraw, miodu. Ponadto należy unikać kawy, gdyż wspomaga odchudzanie.

Korzystne będzie spożywanie ok 5-6 posiłków dziennie i pojadanie między nimi ww. produktów. Dodatkowo należy spożywać tłuste ryby morskie, oleje roślinne do sałatek i zup, warzywa, w tym avocado.

Pozdrawiam