Impotencja na tle nerwicowym a odpowiednie działania

Witam, mam 26 lat i dopiero zacząłem współżycie seksualne. Borykam się jednak z impotencją na tle nerwicowym, którą leczę na psychoterapii. Moje pytanie: 1) czy impotencja na tle nerwicowym jest w ogóle uleczalna tak, aby w przyszłości móc liczyć się z udanym i szczęśliwym współżyciem (a nawet małżeństwem)? 2) Czy nerwica oraz objawy nerwicowe jako takie są uleczalne?

Jak najbardziej zaburzenia lękowe i związane z nimi objawy somatyczne (tu: impotencja) są całkowicie uleczalne podczas dobrze prowadzonej psychoterapii. Ważne jest, aby miał Pan cały czas motywację do pracy oraz aktywnie brał udział w swojej terapii (tzn. nie pozostawiał wszystkiego terapeucie mając przekonanie, że "on mnie wyleczy", lecz sam Pan musi pracować, analizować i rozwiązywać problem). Nie wiem w jakim nurcie prowadzona jest Pana psychoterapia, lecz pozwolę sobie polecić terapię poznawczo-behawioralną ze względu na jej dość szybkie, trwałe rezultaty jeśli chodzi o zaburzenia lękowe. Powodzenia!