Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Infekcja penisa - Pseudomonas stutzeri i grzybica?

Mam 29 lat. Od dwóch lat borykam się z problemem na swoim penisie. Ciągle nawracające infekcje, swędzenie, krostki. Byłem leczony przez wenerologa - bezskutecznie, co chwilę inna maść, a brak jakiejkolwiek diagnozy. W końcu po długim czasie sam, na własną rękę, zleciłem badanie posiewu spod napletka. Wynik to Pseudomonas stutzeri. Z antydiagramu, który jest standardowy, a nie poszerzony, wynika, że to jest bardzo oporna bakteria. Z tych antybiotyków z antydiagramu zacząłem stosować antybiotyk i od momentu rozpoczęcia leczenia zaczęło się. Penis strasznie swędzi, wygląda brzydko, jest cały czerwony, krostki, idealna książkowa grzybica. Co zrobić, czy przerwać branie leku na Pseudomonas stutzeri, czy dołożyć antybiotyk na grzybicę? Proszę o jakąś radę i pomoc. Jak wyleczyć się z tej bakterii i jak pozbyć się tej grzybicy? Czy ten lek spowodował grzybicę? Dziękuję i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam!

Stosowanie antybiotyków, zwłaszcza tych "mocnych", może skutkować grzybicą (mogło być tak właśnie w Pana przypadku), dlatego podczas antybiotykoterapii należy stosować leki osłonowe, probiotyki. Proponuję Panu wizytę u urologa, który zbada Pana i zadecyduje o dalszym leczeniu. Prawdopodobnie zaleci kontynuowanie antybiotyku i dodatkowo zleci lek przeciwgrzybiczy.

Pozdrawiam!

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy