Infekcje górnych dróg oddechowych u 5-latka

Witam Moj 5-letni syn 2 tygodnie temu przechodzil infekcje gornych drog oddechowych przy tym nie goraczkowal mial tylko kaszel i katar. lekarz przepisal inhalacje z soli hipertonicznej syrop wykrztusny pecto dril i bioaron c. po tygodniu kaszel troche zmalal ale nie zupelnie i ilosc kataru byla duza dolaczylam pneumolan. poprawa po kilku dniach byla. teraz borykam ze z nowu z katarem tylko ze nic mu z nosa nie leci caly czas tak jak by wciagal cos nosem ale kataru nie ma. przy wysilku kaszle

Milena Lubowicz

Po infekcji pozostaje nadreaktywność oskrzeli i nabłonka dróg oddechowych, w związku z czym łatwiej o kolejną infekcję. Proszę nadal stosować inhalacje i podawać bioaron.
Pozdrawiam