Infekcje obturacyjne dróg oddechowych

Witam, mam 2 letnią córkę, która często przechodzi infekcje z obturacją dróg oddechowych. Miała już zdiagnozowane zapalenie płuc, kilka razy zapalenie oskrzeli a poza tym regularnie co kilka tygodni katar. Jest karmiona piersią. Jest alergikiem. Czy inhalacje solanką, częste wyjazdy nad morze, wizyty w jaskini solnej mogłyby mieć działanie profilaktyczne? Zastanawiam się również nad kupieniem urządzenia oczyszczającego i nawilżającego powietrze. Czy jest sens? Pozdrawiam Magda K.

Milena Lubowicz

Jak najbardziej nawilżanie powietrza jest wskazane, również wyjazdy nad morze mogą poprawić zdrowie dziecka. Proszę pamiętać jeszcze o eliminacji z otoczenia dziecka wszystkich alergenów. Nie ma jednak pewności, że te zabiegi zmniejszą ilość infekcji u dziecka.
Pozdrawiam